Onboard a videa

Taxi? Uber? Ne! Václav Pech

Onboard Rallye Příbram 2017
RZ15

Onboard Rallye Barum Zlín 2017
RZ7
RZ4

Onboard Rallye Bohemia 2017
RZ9

Onboard Rallye Hustopeče 2017
RZ9
RZ7

Onboard Rallye Český Krumlov 2017
RZ12
RZ11
RZ6

52. Rallye Šumava Klatovy 2017 - 45min highlight (Nova Sport)

Onboard Rallye Šumava Klatovy 2017
RZ12
RZ11
RZ3

Valašská rally v televizi na NOVA Sport – video

Onboard Janča Valašská Rally 2017
RZ12
RZ11

Nedělní test s Fiestou R5 - 12.3.2017

Test s Fiestou R5 - 7.3.2017

28.2. v 16:25 na ČT sport
Svět motorů: Václav Pech zbrojí na titul v MMČR v rallye


První test s Fiestou R5.

Novinky u EuroOil-invelt týmu
pro rok 2017

Václav Pech jun. & Julia Zugarová

Kde nás najdete

VaclavPech.cz
Facebook.cz
Pemex.cz

Kategorie: Média, aneb kde bude Vašek k vidění či slyšení

Valoušek, nebo Pech?

Sériové mitsubishi proti závodní škodovce, soukromá stáj proti továrnímu týmu. Souboj Václava Pecha s Pavlem Valouškem bude hlavním tématem víkendové Rally Příbram, kterou vyvrcholí letošní české mistrovství v automobilových soutěžích. Úřadující šampion Roman Kresta už na dvojici propastně ztrácí.

Kam se hrabe světové WRC, které má v osobě Sébastiena Loeba rok co rok stejného favorita. V českém sedmidílném rally mistrovství se letos o titul bojuje až do konce sezóny. Přitom zde proti sobě stojí nevyrovnaní soupeři. Alespoň na první pohled to tak vypadá...

Václav Pech s privátním a sériovým mitsubishi ztrácí na tovární fabii Pavla Valouška po stránce výkonu techniky. Nevadí. Zkušený pilot rozdílnost dohání jezdeckým nasazením. Nekompromisně se vrhá do zatáček, ostré vracáky projíždí zásadně smykem. Také proto diváci pilota EuroOil teamu milují. To ostatní jezdci s vozem specifikace S2000 volí spíše nudnou čistou stopu. Průběžné vedení šampionátu drží Valoušek, který má před Pechem náskok 14 bodů. Body do čaského šampionátu se ovšem nesbírají pouze za absolutní vítězství (30 bodů). I dílčí výhra v jednotlivých etapách (každý den po 9 bodech) může rozhodnout. Pokud tedy Rally Příbram vyhraje Pech, Valoušek musí pro zisk titulu první den dojet nejhůře druhý, v následujícím dni pak být třetí. Roman Kresta, úřadující šampion, už souboj Valouška a Pecha bude sledovat zpovzdálí. Po nehodě na nedávné Barum Rally bodově ztrácí.

"Z české špičky jako jediní nejedeme s autem prestižní třídy S2000 a hodně lidí nás kvůli tomu na začátku sezony považovalo za outsidery. Před poslední soutěží máme jistý titul vicemistrů a navíc máme šanci poprat se dokonce i o mistrovský pohár. Jsem spokojený," nechal se slyšet Pech, který už má doma pět titulů českého mistra. Jestliže letos získá šestý, bude to tak trochu zázrak. Ale vykoupený velkou dřinou a množstvím peněz. V letošní sezoně se absolutně nešetří pneumatikami. Kdykoli je to možné, obouvají se nové. Jedna závodní guma přitom vyjde na osm tisíc korun. Za víkend jich Pech spotřebuje šestnáct. Jen za pneumatiky tak musí vydat 128 tisíc korun. "Je to drahota, ale v tak vypjatém souboji se nesmí nic podcenit," dodává závodník z Plzně.

Nasazení Pecha obdivuje i jeho největší konkurent Valoušek, který letos může získat svůj vůbec první časký titul. Rodák ze Zlína těží hlavně ze špičkového zázemí Škoda Delimax Teamu, kde sedlá tovární speciál Fabia S2000. "Vím, že mám jedno z nejlepších aut u nás. Proto před Vaškem a jeho schopností držet se nás smekám klobouk," řekl Sportu Valoušek. "Chtěl bych celkově vyhrát. Moc. I kdyby se to ale náhodou nepodařilo, budu mít čisté svědomí, protože jsme pro to udělali maximum. Hlavně jsme ale celý rok předváděli vyrovnané závodění a bavili tím nejenom sebe, ale i diváky." Rally Příbram odstartuje zítra a posádky čeká trať dlouhá celkem 514 km s 16 rychlostními zkouškami.


Zdroj: deník Sport / Autor: Jan Černý

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.