Onboard a videa

Rally Bohemia 2018

Onboard RZ13 Rallye Bohemia 2018

Onboard RZ6 Rallye Bohemia 2018

14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018

Onboard RZ13 Rallye Český Krumlov 2018

Onboard RZ6 Rallye Český Krumlov 2018

46. Rallye Český Krumlov 2018

Onboard RZ9 Rallye Šumava Klatovy 2018

Onboard RZ7 Rallye Šumava Klatovy 2018

53. Rallye Šumava Klatovy 2018

Kde nás najdete

VaclavPech.cz
Facebook.cz
Pemex.cz

Kategorie: Mimo rally

Už se nemůžu dočkat.

Každý den se na našich stránkách smutně koukám na odpočítávání času zbývajícího do Valašky. Pokaždé mě napadne, že ten čas musí někdo posunovat nazpět, jinak přece není možné, aby se to tak hrozně vleklo ne?

Od mého posledního kontaktu se světem, který je pro mě tím druhým nejúžasnějším místem na Zemi uplynulo už dlouhých 105 dní. Před 105 dny jsem naposledy cítil tu opojnou vůni  102 oktanového benzínu, slyšel nádherné bublání našlapaných motorů a onu neopakovatelnou „střelbu“ z výfuku.. Před 105 dny jsem naposledy cítil to vzrušení, kdy číháte u trati, až se ze zatáčky vynoří váš oblíbenec na svém „bájném oři“ ( v mém případě se jedná o oře EvoIX). Teď, když píšu tyto řádky, zbývá do Valašky ještě nekonečných 41 dní, 9 předlouhých hodin a 55 nekonečných minut. A tak se snažím, jako každý kdo má na rally těžkou závislost jako já, tento zbývající čas nějak přečkat a bez újmy na psychice přežít. Vracím se ke starým číslům časopisu Rally, prohlížím si fotky ze závodů a promítám si v hlavě příběhy, které mám s každou jednotlivou fotkou spojené. Když je nejhůř, pouštím si Vaškovi průjezdy, onboardy. Někdy mám až pocit, že některé rz mám už zmapované jako průměrný navigátor a byl bych schopný z paměti vyjmenovat počet pravých a levých zatáček v tomto měřeném úseku. Moje těžká a nevyléčitelná nemoc zvaná „rallyóza“ mě dostala natolik, že když někdy s rodinkou „trajdáme“ po lese za účelem sběru lesních plodů a hub, zakoukám se třeba na pěšinku nebo stromy a ihned si tuto scenérii spojím s některou podobnou přístupovou cestou k rz třeba na Barumce. Pak se tak zvláštně „křením“ a „tlemím“  a rodinka nechápe, co to toho taťku zas tak pobavilo a nad čím to právě teď hloubá. Další vedlejší účinek této nemoci se projevuje u cestování. Když jedeme na výlet nebo na dovolenou a projíždíme místy, které mám spojené s rally, mám neodolatelnou chuť zastavit, lehnout si někde na pole či louku a čekat třeba i půl roku, než se zde pojede nějaká rz. Snad už se brzy dočkám a ve zdraví se potkáme na Valašce, kde spolu budeme sledovat Vaškovo tažení za prvním letošním vítězstvím.

A proč píšu tento článek, když není o Vaškovi ani o konkrétním dění kolem rally? Chtěl bych, abyste mi do komentářů napsali, jak bojujete s tzv. „obdobím sucha“, kdy se nic podstatného u nás neděje Vy.

Nejlepší recept na boj s „rallyózou“, který bude s odpovědí vybrán, bude mít u nás na Valašce kalendář Ášína na rok 2011. O místě a času předání bude výherce informován přes vzkazy na našich stránkách.    

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
Ja jsem byla naposledy na Sosnovy a cekam az na Sumavu 7 Valaska je mooc daleko
icon , - odpovědět
Michal Hujíček
Období sucha? Hmm,to je fakt nejhorší období v roce. Pro mě začalo po Příbrami. Měl jsem v plánu Sosnovou - padla 7 (moji kluci byli nemocní), pak jsem se těšil na Pražský rallysprint - padl 7 (sněhová kalimita na dálnici D1 ve mě budila respekt jet s celou rodinou a sám jezdím nerad, protože klukům je to fakt líto), Jänner Rally - nebyla v plánu,ale u kompu jsem seděl a hltal on-line výsledky 5 (škoda,přeškoda) 7 , po Jänneru znám jen slovo PRÁCE, PRÁCE a zase PRÁCE. Ale co vím určitě, tak to, že i kdybych si měl vzít dovolenou na pátek a sobotu tak Valašskou si vzít NENECHÁM!!!!!!! 8 NIKDY!!!!! 1 2 3 5 9 10
, - odpovědět
jirka Mitrych
noooo, momentálně tady hltám Švédsko a příští týden hurá do Klatov na ples, kde bude NÁŠ idol hostem a pokecáme.