Onboard a videa

Barum Czech Rally Zlín 2018

Rally Bohemia 2018

Onboard RZ13 Rallye Bohemia 2018

Onboard RZ6 Rallye Bohemia 2018

14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018

Onboard RZ13 Rallye Český Krumlov 2018

Onboard RZ6 Rallye Český Krumlov 2018

46. Rallye Český Krumlov 2018

Kde nás najdete

VaclavPech.cz
Facebook.cz
Pemex.cz

Kategorie: O Ášínovi, O rally

Velký rallycross opět v Sosnové - – souboj Pech vs. Pech

Velký rallycross opět v Sosnové - – souboj Pech vs. Pech


28. a 29. září se v Sosnové u České Lípy uskuteční závod série Rallycross Challenge Europe. Závodit zde budou i legendy a očekává se souboj Václava Pecha jun. a Václava Pecha sen.

Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy na konci září ožije zvukem závodních motorů, kdy se zde uskuteční šestý a závěrečný závod evropské série závodů rallycrossu pod názvem Rallycross Challenge Europe. Do Sosnové míří závodníci z mnoha zemí Evropy s vozy kategorií Touring cars, Super 1600 a také Super cars, což jsou divácky oblíbená monstra s výkonem okolo 500 koní a obrovským zrychlením. V kategorii Super cars pořadatel aktuálně eviduje celkem osm přihlášených posádek, kde nechybí vozy Škoda Fabia, VW Scirocco, Seat Leon nebo Ford Fiesta. S jednou z Fiest odstartuje i aktuální lídr kategorie Super cars – Pavel Koutný, který bude bojovat o titul s Belgičanem Patrickem van Mechelen. Tomu se vydařil poslední závod v Holandsku, kde zvítězil, a na Koutného se bodově dotáhl.
Foto: Petr Šulčík
I kategorii Super 1600 průběžně vede jezdec s českou vlajkou na svém voze, konkrétně Stanislav Šusta se Škodou Fabia. I ten bude na závěrečném závodě sezony bojovat v Sosnové o titul. Za kategorii Super 1600 pořadatelé evidují celkem 12 přihlášených. Mezi automobily kategorie Touring cars je již jasná vedoucí pozice Belgičana Jose Sterkense s Volvem C30, ale v Sosnové se jistě bude chtít o vítězství poprat spolu s dalšími pěti závodníky v této kategorii. Závod je započítaný do seriálu FIA Zone Střední Evropa a do Mistrovství České republiky a Rakouska. V těchto mistrovstvích se představí také vozy divize SuperNationals.
Foto: Petr Šulčík
V Sosnové se tedy znovu po delší pauze objeví rallycross velmi vysoké úrovně s mnoha zahraničními i domácími účastníky. Nebude chybět ani závod legend rallycrossu, kde bude hlavním lákadlem souboj dvou mužů stejných jmen, jejichž kariéra je nerozlučně spojena s rallycrossem, ale také s automobilovými soutěžemi rally. Na start se totiž postaví Václav Pech jun. – několikanásobný mistr ČR v rally a Václav Pech sen.
Foto: Petr Šulčík
Pro diváky je připraven program od sobotního dopoledne 28. září, kdy krátce po poledni začínají volné tréninky na okruhu Global Assistance Racing Arény v Sosnové. Na neděli 29. září je připraven hlavní program od 7:45, kdy přijdou na řadu warm-up a rozjížďky. Na 15:00 je naplánováno finále Super cars. Vstupenky v ceně 100,- Kč je možné zakoupit na okruhu v Sosnové. Více informací o závodě najdete na www.autodrom.cz a na stránkách promotéra seriálu Rallycross Challenge Europe www.rcchallenge.eu

Autor: Global Assistance Racing Aréna Sosnová - PR

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
jirka Mitrych
a s jakým autem vůbec pojedou?