Onboard a videa

XVII. Global Assistance Setkání Mistrů 2018

39. SVK Rally Příbram 2018

Onboard RZ5 SVK Rally Příbram 2018

Onboard RZ2 SVK Rally Příbram 2018

Barum Czech Rally Zlín 2018

Rally Bohemia 2018

Onboard RZ13 Rallye Bohemia 2018

Onboard RZ6 Rallye Bohemia 2018

14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018

Onboard RZ13 Rallye Český Krumlov 2018

Onboard RZ6 Rallye Český Krumlov 2018

46. Rallye Český Krumlov 2018

Kde nás najdete

VaclavPech.cz
Facebook.cz
Pemex.cz

Kategorie: O rally

Naposled s těžkým autem. Pilot Pech čtvrté místo z Valašska bere

Na Valašské rallye dojel o víkendu se spolujezdcem Petrem Uhlem čtvrtý. Viděl, že na extrémně rychlých erzetách jeho produkční Mitsubishi Lancer EVO IX speciálům S2000 prostě nestačí. Přesto plzeňský pilot Václav Pech nesmutní.

"Sice jsme věřili, že na Krestu a Valouška ztratíme méně, na Šumavě to už ale snad bude jinak. Zrychlíme," věří Pech.

Do Valašské rally, letošního úvodního podniku mezinárodního mistrovství České republiky, Pech s Uhlem odstartovali ještě se starým, i když přes zimu repasovaným Mitsubishi Lancer EVO IX.

"A v hodně rychlých rychlostních zkouškách naše auto prostě speciálům nestačilo. Je těžkopádné v zatáčkách, je výrazně těžší, takže není tak "ohebné"," vysvětluje Pech.

Na vítěze Valašky Kopeckého z továrního týmu Škody ztratil minutu 34 vteřin, něco málo přes půlminutové manko nabral na stříbrného Krestu a bronzového Valouška.

Mitsubishi "zhubne" o 80 kilogramů

Jak tedy Plzeňák Pech za dva týdny, které zbývají do startu domácí Rallye Šumava, zrychlí? Připravuje přestavbu svého mitsubishi do kategorie R4. Čeká se na homologaci.

"Homologace R4 kitu se pozdržela kvůli katastrofě v Japonsku. Další termín, kdy by měla proběhnout, je 1. duben. Namontování a odzkoušení nám bude trvat hodiny, maximálně dny. Věřím, že do startu domácí Šumavy všechno zvládneme."

Václav Pech také na Moravě sledoval konkurenci. A i když poznal, že přes zimu speciály zrychlily, není to podle něj zrychlení nijak dramatické. "Po přestavbě bychom na tom mohli být podobně," je optimistou.

Co se bude na mitsubishi plzeňského Euro Oil týmu měnit? "Budeme mít jiné nápravy, lepší podvozek a hlavně snížíme hmotnost. Například jedny dveře budou lehčí o nějakých 25 kg, celkově odlehčíme až o 80 kilogramů, což bude hodně znát."


Zdroj: iDNES.cz / Autor: Klára Faistová

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
Mirac
šumava už je blízko... už se nemůžu dočkat
, - odpovědět
avatar
péto dík moc za skvělej rozhovor už se teším na šumavu 9