Rallye Šumava 2023, RZ 4 - Keply

Kowax Valašská Rally ValMez 2023

Kategorie: O rally

Rally Příbram se začíná plnit startovní listina

Příbram – Už za osm dní bude na silnicích Příbramska rušněji, než kdykoliv jindy v roce. Na vybraných úsecích totiž budou závodit s časem nejlepší české i zahraniční posádky Mezinárodního mistrovství České republiky v rally při 32. ročníku Herkul Rally Příbram.

A že závodit budou opravdu ostře, to zajistily výsledky dostavadních šesti podniků šampionátu, po nichž ještě stále není známý celkový vítěz. Mezi Pavlem Valouškem a Václavem Pechem se tedy rozhodne v Příbrami.

V předchozích závodech se více dařilo Valouškovi, který zvítězil na Valašské rally, v Rally Šumava a naposledy na Barum Rally. V Hustopečích byl druhý a v Krumlově třetí. Pech má letos na svém kontě pouze jediné prvenství, které vybojoval v Hustopečích, ale také tři druhá a jedno třetí místo.

Před příbramskou rally je mezi nimi čtrnáctibodový rozdíl.

Pořadí Mediasport MMČR v rally před posledním závodem v Příbrami: 1. Valoušek 211, 2. Pech 197, 3. Kresta 142, 4. Tarabus 118, 5. Peták 47, 6. Arazim 46, 7. Tlusťák 45, 8. Prokop 42, 9. Štajf 37, 10. Odložilík 35.

Pořadatelé už pochopitelně začali přijímat přihlášky. Mezi prvními už si mohli zapsat i oba soupeře o celkové prvenství a tedy největší favority na vítězství – Pavla Valouška a hlavně Václava Pecha, který v Příbrami zvítězil v posledních čtyřech ročnících a představí se opět s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX a spolujezdcem Petrem Uhlem.

Ve startovní listině už jsou například také Emil Triner s Kateřinou Achsovou, posádky Václav Arazim – Julius Gál, Antonín Matys – Aleš Vaněček či Daniel Landa – Jaroslav Novák.

Zaplňovat se začínají i startovní listiny dvou souběžných závodů Rally Legend a Rally historických automobilů.

Zdroj: pribramsky.denik.cz / Autor: Jan Hájek