Taxi? Uber? Ne! Václav Pech

RZ7

Onboard Rallye Český Krumlov 2017
RZ6

52. Rallye Šumava Klatovy 2017 - 45min highlight (Nova Sport)

Onboard Rallye Šumava Klatovy 2017
RZ3

Valašská rally v televizi na NOVA Sport – video

Onboard Janča Valašská Rally 2017

Nedělní test s Fiestou R5 - 12.3.2017

Test s Fiestou R5 - 7.3.2017

28.2. v 16:25 na ČT sport
Svět motorů: Václav Pech zbrojí na titul v MMČR v rallye

První test s Fiestou R5.

Novinky u EuroOil-invelt týmu
pro rok 2017

Václav Pech jun. & Julia Zugarová

Kategorie: Rozhovory

Závodník Pech pomáhá fotbalové Plzni: Lidi, přijďte, vyprodáme Štruncovy sady!

Před pár dny znovu ukázal svou brilantnost, když na zlínské Barum rallye s produkčním vozem dokázal konkurovat nepoměrně dražším speciálům S2000. Plzeňský pilot Václav Pech je tak se spolujezdcem Petrem Uhlem stále ve hře o český titul. A nejvyšší příčky přeje i fotbalové Viktorii.

"Podle toho, co kluci zatím předvádějí, mají určitě šanci ligu vyhrát. Zatím své soupeře válcují. Záleží na tom, jak budou hráči chtít dál a jak na sobě budou makat," svěřuje se 33letý Pech.

Jak jste zatím spokojen s průběhem "vaší" automobilové sezony?
Naprosto. Letos jedeme oproti ostatním s trošku slabším autem. Závodíme s produkčním mitsubishi a většina naší konkurence jede se speciály S2000. Jsme nyní po Barumce stále druzí za továrním týmem Škodovky Pavla Valouška. Čeká nás poslední závod a tam se rozhodne.

Návštěvnost při rallye je v posledních letech velmi vysoká. Stíháte vnímat fanoušky při rychlostních zkouškách?
Při rychlostních zkouškách úplně ne. Člověk je schopen si pouze uvědomit, zda je tam velký dav nebo pouze hrstka lidí. Ale atmosféra v posledních letech při rallye během slavnostních ceremoniálů nebo diváckých rychlostních zkoušek je famózní. Odhady jsou kolem čtvrtmilionu lidí, to je úžasné.

Jací jsou tedy rallyoví fanoušci v západočeském regionu?
Mám spoustu skalních příznivců z Plzně, se kterými jsem třeba chodil do školy. Fanoušky ale máme po celé republice, nechtěl bych říci, že máme příznivce pouze tady na západě Čech. Myslím, že celá republika rallye fandí.

Cítíte se být plzeňským patriotem?
Rozhodně, naprosto. My Plzeňáci přece říkáme: "Tak jsme z Plzně, no a co?!" (směje se)

Jak jste na tom s fotbalem? Patří Viktoria do vašeho spektra zájmu?
Viktorka patří k Plzni, to je jasné. Pamatuji si, jak jsem jako malý kluk s dědou poslouchal v rádiu zápasy Plzně. Shodou okolností jsem si nyní v souvislosti s výhrou Viktorky na Spartě vzpomněl, jak Sparta někdy před dvaceti lety nebyla schopna možná tři čtyři roky v Plzni vyhrát.

Jste fotbalový fanoušek?
Když se hraje fotbal opravdu na vysoké úrovni, myslím tím mistrovství světa nebo Ligu mistrů, tak se na něj rád v televizi podívám. Ale jinak, přiznávám, moc nestíhám. Ale jako Plzeňák samozřejmě fandím Viktorce a když se jí teď daří, sleduji ji pravidelně a více.

Váš spolujezdec Petr Uhel má fotbal hodně rád. Bavíte se někdy spolu na toto téma?
Ano, bavíme. On je hrozný kritik, který všechno umí lépe. Když se spolu bavíme o něčem konkrétním, tak mi vždycky vysvětluje, jak by to kopl právě on (směje se).

Vedení fotbalové Viktorie vás oslovilo jako jednu z osobností Plzně, abyste podpořil iniciativu "Naplňme stadion - přijď fandit i ty!" Co jí říkáte?
Je to správné a v pořádku. Každý sportovec sleduje také další sporty a fandí ostatním týmům ze stejného regionu a města. Proto rád tuhle iniciativu podpořím.

Utkání předkola Evropské ligy s tureckým Besiktasem musela Viktoria odehrát kvůli zastaralému stadionu mimo Plzeň. Jak se stavíte k tomu, že si spousta fanoušků přeje v Plzni lepší fotbalový stadion? Podporujete tuto myšlenku?
Pokud by tu stál stadion světových parametrů, bylo by to další reprezentativní místo Plzně. Nemusely by se tu pak hrát pouze zápasy české ligy, mohl by sem zavítat kdokoliv jiný. Bylo by to dobré.

Myslíte si, že je v silách čtvrtého největšího města v České republice vyprodat fotbalový stadion, který má kapacitu 7 425 míst?
Když se vyprodá zimní stadion, proč ne ten fotbalový?

Stal jste se jedním z ambasadorů fotbalového projektu Viktorie. Proč by podle vás měli fanoušci přijít a naplnit Štruncovy sady?
Protože jsme Plzeňáci a chceme, aby Viktorka vyhrávala!

zdroj: MF DNES

Nebyly přidány žádné komentáře.