Onboard a videa

XVII. Global Assistance Setkání Mistrů 2018

39. SVK Rally Příbram 2018

Onboard RZ5 SVK Rally Příbram 2018

Onboard RZ2 SVK Rally Příbram 2018

Barum Czech Rally Zlín 2018

Rally Bohemia 2018

Onboard RZ13 Rallye Bohemia 2018

Onboard RZ6 Rallye Bohemia 2018

14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018

Onboard RZ13 Rallye Český Krumlov 2018

Onboard RZ6 Rallye Český Krumlov 2018

46. Rallye Český Krumlov 2018

Kde nás najdete

VaclavPech.cz
Facebook.cz
Pemex.cz

Kategorie: Tiskové zprávy

Václav Pech před svojí jubilejní Barumkou

Václav Pech před svojí jubilejní Barumkou

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 24.8.2017
Již dvacátý start na naší nejslavnější soutěži Barum Rallye započítávané do Mistrovství Evropy, čeká o tomto víkendu plzeňskou posádku Václav Pech jun. a Petr Uhel. Během těchto dvaceti startů zde společně dokázali 2x absolutně zvítězit, 4x obsadit druhé místo a 2x třetí, a tak jako jediná posádka v historii celé Barumky dokázali společně získat 8x stupně vítězů.

„Vždy si vzpomenu na náš první start ve Zlíně v roce 1998. Byli jsme vykuleni úplně ze všeho. Z velikosti této soutěže, její délky, náročnosti, z množství fanoušků a atmosféry jakou vytvářeli. Docela se nám tehdy dařilo a byli jsme průběžně tuším třetí ve své třídě, ale těsně před cílem jsme museli odstoupit pro poruchu benzinové pumpy,“ vzpomíná Václav Pech jun. na začátky.

V loňském roce zde Pech startoval s velice atraktivním a populárním vozem Porsche 911 GT3, ale protože vůz měl hnanou pouze zadní nápravu, nebylo vždy možné plně využít výkon jeho motoru. Proto se team rozhodl vrátit ke čtyřkolce v podobě Fordu Fiesta R5. S tím v letošní sezoně v každé z pěti soutěží vybojovali vždy druhé místo. A protože by na Barumce rádi sáhli ještě o stupínek výš, probíhala příprava EuroOil-invelt teamu s maximálním nasazením.

„Po Rallye Bohemia jsme do našeho Fordu konečně získali motor poslední specifikace EVO II, a hodně tvrdě pracovali na vylepšení jízdních vlastností. Poslední změny jsme vyzkoušeli ještě na testu o víkendu a s autem si teď rozumím mnohem víc a mám z jízdy dobrý pocit. Obavy mám ale trochu z omezeného počtu pneumatik, protože během soutěže smíme použít jen 18 kusů, což je dost málo. Při stálém počasí to nebude tak zásadní, ale v případě proměnlivého, kdy bude nutno použít více druhů směsí, se ke konci závodu bude vybírat z použitých pneu jen těžko něco schopného,“ popisuje přípravy a záludnosti závodu Václav Pech jun.

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem odstartují s Fordem Fiesta R5 EuroOil-invelt teamu na Barum Rallye se startovním číslem sedm a ve velmi silné konkurenci, budou bojovat na patnácti náročných rychlostních zkouškách a trati dlouhé 688 km o body do domácího i evropského šampionátu. EuroOil-invelt team zve všechny fanoušky motorsportu na Barumku, která odstartuje v pátek 25. srpna 2017 ve Zlíně.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.