Kategorie: Tiskové zprávy

Václav Pech zbrojí na Příbram

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 24.9.2013
Mezinárodní mistrovství České republiky v rallye čeká o prvním říjnovém víkendu poslední závod, který rozhodne o letošním Mistru ČR. Rozhodovat se bude mezi tovární posádkou Škodovky Kopecký – Dresler a dvojicí Pech – Uhel z EuroOil-invelt teamu.

„Během roku jsme na závodním Mini udělali velké množství vlastních úprav, které byly vždy k lepšímu. Díky tomu jsme začali vyhrávat a získali především, tolik potřebnou, spolehlivost. Jediné do čeho nejsme schopni zasáhnout je motor, který dodává pouze anglický Prodrive. I oni si nyní začali dobře uvědomovat, že v rallye sportu slavíme pro značku Mini největší úspěchy. Proto pro Rallye Příbram nám připravují zcela nový motor třetí homologované verze, kde slíbili se věnovat s maximální péčí  jeho výkonu. Doufám, že budeme ještě více konkurence schopní,“ říká generální ředitel společnosti invelt Ing. Jiří Jirovec.

Spolujezdec Petr Uhel prozradil: „Po dlouhé době jezdíme s Vaškem trénovat i mezi závody. Běžně to neděláme, ale od Barumky se udržujeme v závodním rytmu a takřka každé odpoledne vezmeme tréninkové auto a jdeme si v okolí Plzně zajezdit a napsat kousek rozpisu, abychom neztratili odhad. O to víc se na svezení v Příbrami těším, vím, že pojedeme rychle.“

„Pro mě je povzbuzující, že snad budu mít konečně lepší motor než dosud, ale mám dobře na mysli, že půjde v tak rozhodujícím závodě především zůstat na silnici a neudělat chybu,“ stojí pevně na zemi V. Pech.

Rallye Příbram odstartuje v sobotu 05.10. v 8,00 hodin na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami a vítěz projede cílovou rampou po ujetí 480km dlouhé tratě v neděli 06.10. ve 14,00 hodin tamtéž. EuroOil-invelt team zve všechny fanoušky na shlédnutí finálového závodu.

Nebyly přidány žádné komentáře.