Kategorie: Tiskové zprávy

V Praze se můžeme těšit na souboj Pecha se Sordem

Tisková informace Václava Pecha jun., Plzeň, 24.10.2012
Mikulášské překvapení připravila pro všechny příznivce společnost Invelt, s.r.o. Na startu osmnáctého ročníku populárního TipCars Pražského Rallysprintu, který se uskuteční v sobotu 1. prosince, se s vozem MINI John Cooper Works WRC kromě domácí posádky Václav Pech a Petr Uhel představí tovární dvojice Dani Sordo a Carlos Del Barrio.

Dvacetileté výročí na českém trhu nemohla společnost Invelt, s.r.o. oslavil lépe. Podařilo se jí totiž v rámci sportovního programu EuroOil-invelt teamu zajistit účast továrního vozu MINI John Cooper Works WRC se kterým v rámci XVIII. TipCars Pražském Rallysprintu bude startovat hvězdná posádka Dani Sordo a Carlos Del Barrio. Účastník světového šampionátu WRC se v České republice představí premiérově. „Jsem rád, že se tento projekt nakonec podařilo dotáhnout až do samotného konce a Dani se spolu s Carlosem objeví v ČR. Touto cestou bych chtěl poděkovat vedení BMW Group Česká republika v čele s Dr. Reitrem, kteří se významně zasloužili na účasti tohoto špičkového světového jezdce. Věříme, že jsme udělali všem příznivcům MINI a rallye radost a že si tento zážitek pořádně užijí. Danimu zároveň přeji, aby v Čechách dopadl lépe, nežli před lety jeho bývalý týmový kolega a devítinásobný světový šampión Sebastién Loeb,“ dodal s úsměvem Jiří Jirovec, spolumajitel a generální ředitel společnosti Invelt, s.r.o.

Sordo má na svém kontě s vozem MINI John Cooper Works WRC osm vyhraných rychlostních zkoušek v rámci světového šampionátu. V loňském roce vystoupil dvakrát na stupně vítězů a i přes omezený sportovní program anglického týmu dokázal letos navázat na tyto úspěchy hned při úvodní Rallye Monte Carlo, kde obsadil druhé místo. Španělský jezdec v minulosti působil také jako týmový kolega Sebastiéna Loeba. Nejlepších výsledků dosáhl v letech 2008 – 2009, kdy skončil v celkovém pořadí šampionátu WRC na třetím místě. V roce 2011 přijal nabídku továrního angažmá v týmu MINI WRC, kde působí dodnes.

Zatímco Sordo se představí u nás poprvé, MINI nejvyšší specifikace WRC zažilo premiéru na českých tratích již v loňském roce, kdy se s ním představil Václav Pech. Spolu se svým spolujezdcem Mirkem Topolánkem po krásném souboji dokázal porazit P. G. Anderssona a připsal si osmé vítězství na Pražském Rallysprintu. To ale nebylo jediné slavné vítězství.

Václav Pech svým výkonem dokázal zaskočit hvězdu světového formátu již v roce 2009, když do České republiky zavítal devítinásobný světový šampión Sebastién Loeb. Ten se ve finálové jízdě při Setkání mistrů v Sosnové postavil právě proti pětinásobnému absolutnímu šampiónovi MMČR v rally. Plzeňský jezdec ale využil domácího prostředí a dokázal za velkého aplausu diváků Loeba porazit. Po třech letech tak má při příležitosti XVIII. TipCars Pražského Rallysprintu, kde se představí stejně jako Sordo pod hlavičkou EuroOil-invelt teamu, další možnost skalpu jednoho z nejlepších účastníků šampionátu WRC. ,,Na TipCars Pražský Rallysprint se moc těším. Je to jediná soutěž, na které mě sportovní řády dovolují svést se v silnější verzí MINI než s jakou startuji v našem mistrovství. Samozřejmě mě láká jezdecké srovnání s Dani Sordem, ale nejen s ním, každoročně zde startuje spousta kvalitních soupeřů a rozdíly v cíli jsou v desetinách sekundy. Těším se také na nezapomenutelnou atmosféru, kterou v ochozech Chuchelského závodiště vytváří tisíce nadšených fanoušků," říká Václav Pech.

Obě posádky budou startovat s poslední specifikací vozu MINI John Cooper Works WRC, a tak lze očekávat zajímavý souboj do posledních metrů soutěže. „Jsme rádi, že jsme mohli malou měrou přispět k uskutečnění tohoto projektu, který jak pevně věříme, zatraktivní XVIII.TipCars Pražský Rallysprint,“ uvedl Petr Mihule, ředitel závodu TipCars Pražský Rallysprint. Vítěz bude znám v sobotu 1. prosince krátce po třetí hodině odpolední, kdy v areálu Chuchelského dostihového závodiště vyjede na cílovou rampu první posádka.

Nebyly přidány žádné komentáře.